SportsBay Live Stream Matches Today – Sunday 14th Aug 2022 – Schedule Time UK GMT+1

SportsBay Live Stream Matches Today – Sunday 14th Aug 2022 – Schedule Time UK GMT+1

تلفزيون

01:00 Big Brother – Season 24, Episode 16 CBS USA (CH-52)
01:00 Tales of the Walking Dead – Season 1, Episode 1 AMC USA (CH-303)
01:00 The Real Housewives of Atlanta – Season 14, Episode 14 Bravo USA (CH-307)
01:00 Westworld – Season 4, Episode 8 HBO USA (CH-321)
01:00 Animal Kingdom – Season 6, Episode 11 TNT USA (CH-338)

كرة القدم

14:00 England Championship : Middlesbrough vs Sheffield United iFollow (CH-55)
15:00 England Championship : Blackburn Rovers vs West Bromwich Albion iFollow (CH-59)
15:00 Scottish Premiership : Hearts vs Dundee United SPFL Feed (CH-68)
17:00 Ireland Premier Division : Saint Patrick´s vs. Sligo Rovers FC loitv.ie (CH-109)

09:30 POLAND Ekstraliga Women : AZS UJ Krakow Women vs GKS Katowice Women TVP Sport Poland (CH-128)
09:30 Austria 2. Liga : Kapfenberger SV vs Lafnitz ORF Sport Plus (CH-1)
10:00 Japan J1 League : Kashima Antlers vs Avispa Fukuoka sportdigital (CH-571)
11:00 Portugal Segunda liga : Academico Viseu vs Moreirense Sport TV1 Portugal (CH-49)
11:15 Netherlands Eerste Divisie : ADO Den Haag vs Den Bosch ESPN 1 NL (CH-379)
11:15 Netherlands Eredivisie : Volendam vs NEC ESPN 3 NL (CH-2)
11:30 Korea Republic K League 1 : Suwon Bluewings vs Seongnam FC Astro Supersport 1 (CH-123)
11:30 Romania Liga 2 : FC Brasov Steagul Renaste vs. FCM Baia Mare Digi Sport 1 Romania (CH-400) | Prima Sport 1 (CH-583)
11:40 Poland I Liga : Stal Rzeszów vs Łódzki KS Polsat Sport Extra Poland (CH-50)
12:00 France Ligue 1 : Lorient vs Olympique Lyonnais – Postponed BT Sport 1 UK (CH-31) | beIN SPORTS USA (CH-425) | beIN SPORTS en Español (CH-372) | Arena Sport 3 Premium (CH-139) | Digi Sport 4 Romania (CH-403) | beIN Sports MENA 2 (CH-92) | beIN Sports 4 Turkey (CH-67) | Ziggo Sport Select NL (CH-393) | ESPN4 BR (CH-85) | Sport 5 Live Israel (CH-146)
12:00 Scottish Premiership : Kilmarnock vs Celtic CBS Sports Network (CH-308) | Sky Sports Football (CH-35) | Sky Sports Main Event (CH-38) | Digi Sport 2 Romania (CH-401) | Polsat Sport Premium 1 Poland (CH-27) | Sport 5 PLUS Israel (CH-145)
12:00 Germany 3. Liga : SV Meppen 1912 vs. SV Waldhof Mannheim 07 Sport Klub HD Serbia (CH-453)
12:00 Denmark Kvindeliga Women : Broendby IF (W) vs. Sundby BK (W) TV3 MAX Denmark (CH-14)
12:30 Belgium First Division A : Sint-Truiden vs Anderlecht Eleven Pro League 1 Belgium (CH-3) | Eleven Sports 2 Poland (CH-72) | Ziggo Sport Voetbal (CH-398) | Sport 2 Israel (CH-141)
12:30 Germany Bundesliga 2 : Simulcast Sky Sport Bundesliga 1 (CH-4)
12:30 Germany Bundesliga 2 : Fortuna Düsseldorf vs Greuther Fürth Sky Sport Bundesliga 2 (CH-5)
12:30 Germany Bundesliga 2 : Hannover 96 vs Jahn Regensburg Sky Sport Bundesliga 4 (CH-6) | Match! Football 3 Russia (CH-138)
12:30 Germany Bundesliga 2 : St. Pauli vs Magdeburg Sky Sport Bundesliga 3 (CH-7) | beIN Sports 2 Turkey (CH-63) | Sport Klub 2 Serbia (CH-102) | Sport 3 Israel (CH-142)
13:00 Russia Premier League : Khimki vs Akhmat Grozny Match Premier Russia (CH-8) | Arena Sport 2 Premium (CH-135)
13:00 Germany 3. Liga : Erzgebirge Aue vs. Wehen Wiesbaden Magentasport.de (CH-15)
13:00 Denmark Superligaen : Viborg FF vs. Silkeborg IF TV3 Sport Denmark (CH-16)
13:00 Norway 2nd Division Group 2 : Frigg Oslo FK vs. Hoedd IL S Sport Turkey Plus (CH-17)
13:30 Netherlands Eredivisie : Ajax vs Groningen Astro Supersport 4 (CH-126) | ESPN 1 NL (CH-379) | Sport TV1 Portugal (CH-49) | Polsat Sport News Poland (CH-129) | Sport Klub 1 Serbia (CH-101) | ESPN2 BR (CH-82) | Sport 4 Israel (CH-143)
13:30 Netherlands Eredivisie : Twente vs Fortuna Sittard ESPN 2 NL (CH-386) | Sport Klub 4 Serbia (CH-104)
14:00 Poland Ekstraklasa : Radomiak Radom vs Lechia Gdańsk Canal+ Sport Poland (CH-48)
14:00 England Premier League : Nottingham Forest vs West Ham United USA Network (CH-343) | beIN Sports MENA English 1 (CH-61) | Astro Supersport 1 (CH-123) | Sky Sports Premier League (CH-130) | Sky Sports Main Event (CH-38) | SuperSport Premier League (CH-414) | DAZN 1 Spain (CH-445) | Arena Sport 1 Premium (CH-134) | Canal+ France (CH-121) | beIN Sports MENA Premium 1 (CH-98) | beIN Sports 3 Turkey (CH-64) | Sky Sport 8 New Zealand (CH-595) | Digi Sport 2 Romania (CH-401) | ESPN BR (CH-81) | ESPN SUR (CH-149) | Telemundo (CH-131) | Sport 1 Israel (CH-140)
14:00 France Ligue 1 : Ajaccio vs Lens beIN SPORTS USA (CH-425) | beIN SPORTS en Español (CH-372) | beIN Sports MENA 2 (CH-92) | Eleven Sports 1 Poland (CH-71) | Digi Sport 4 Romania (CH-403)
14:00 France Ligue 1 : Auxerre vs Angers SCO BT Sport 1 UK (CH-31) | beIN Sports MENA 3 (CH-93)
14:00 France Ligue 1 : Reims vs Clermont beIN Sports MENA 4 (CH-94)
14:00 France Ligue 1 : Troyes vs Toulouse beIN Sports MENA 6 (CH-96)
14:00 Sweden Allsvenskan : Djurgården vs Kalmar Kanal 5 Sweden (CH-9) | Sport Klub HD Serbia (CH-453)
14:00 Romania Liga I : CSU Craiova vs Mioveni Digi Sport 1 Romania (CH-400) | Prima Sport 2 (CH-584) | Orange Sport 1 Romania (CH-439)
14:00 South Africa DStv Premiership : Orlando Pirates vs Chippa United SuperSport PSL (CH-413)
14:00 Norway 1st Division : Fredrikstad FK vs. Ranheim Max Norway HD (CH-30)
14:30 Bundesliga : Mainz 05 vs Union Berlin DAZN2 DE (CH-427) | beIN Sports 1 France (CH-116) | Match! Football 3 Russia (CH-138) | beIN Sports 4 Turkey (CH-67) | Sport Klub 2 Serbia (CH-102) | Digi Sport 3 Romania (CH-402) | ESPN2 SUR (CH-150) | Sport 3 Israel (CH-142)
15:00 Belgium First Division A : AS Eupen vs Antwerp Eleven Pro League 1 Belgium (CH-3)
15:00 Brazil Brasileirão : Coritiba vs Atlético Mineiro Premiere Brazil (CH-88) | Sport 2 Israel (CH-141)
15:00 Brazil Serie B : Novorizontino vs Criciúma Premiere 2 Brazil (CH-10)
15:00 Campeonato Brasileiro De Futebol Feminino : Grêmio vs Palmeiras SporTV Brazil (CH-78)
15:00 Denmark Super Liga : AaB vs Nordsjælland Canal 9 Denmark (CH-11)
15:00 Turkey 1. Lig : Bodrumspor vs Yeni Malatyaspor beIN Sports 2 Turkey (CH-63)
15:00 Czech First League : Jablonec vs Slavia Praha Polsat Sport Premium 1 Poland (CH-27) | O2TV Fudbal Czechia (CH-69)
15:00 POLAND Division 2 : Lech Poznan 2 vs Polonia Warszawa TVP Sport Poland (CH-128)
15:15 Estonia Premium Liiga : Paide Linnameeskond vs. FC Kuressaare ETV 2 (CH-18)
15:20 Azerbaijan Premier Liqa : Qabala vs Keşla FK CBC Sport Azerbaijan (CH-1)
15:30 Russia Premier League : Nizhny Novgorod vs Rostov Match Premier Russia (CH-8) | Arena Sport 2 Premium (CH-135)
15:30 Russia Premier League : Orenburg vs Torpedo Moskva Match TV Russia (CH-127) | Arena Sport 3 Premium (CH-139)
15:30 Portugal Primeira Liga : Boavista vs Santa Clara Sport TV2 Portugal (CH-74)
15:30 Portugal Segunda liga : Belenenses vs Porto II Sport TV5 Portugal (CH-2)
15:30 Portugal Segunda liga : Vilafranquense vs UD Oliveirense Sport TV3 Portugal (CH-12)
15:30 Switzerland Super League : FC Basel 1893 vs. FC Lugano blue sport 1 (CH-19)
15:30 Switzerland Super League : Young Boys Bern vs. Servette Geneva blue sport 2 (CH-20)
15:45 Netherlands Eredivisie : Sparta Rotterdam vs AZ ESPN 1 NL (CH-379)
15:55 Croatia 2. HNL : NK Jarun Zagreb vs. NK Rudes Zagreb Max Sport 1 Croatia (CH-76)
16:00 Austria Bundesliga : Simulcast Sky Sport 1 Austria (CH-21)
16:00 Austria Bundesliga : LASK vs. SK Rapid Wien Sky Sport 2 Austria (CH-77)
16:00 Austria Bundesliga : FC Salzburg vs. Wolfsberger AC Sky Sport 3 Austria (CH-86) | Sport Klub HD Serbia (CH-453) | Sport 5 Star Israel (CH-147)
16:00 Austria Bundesliga : Austria Lustenau vs. TSV Hartberg Sky Sport 4 Austria (CH-105)
16:00 North Macedonia 1. MFL : Rabotnicki Skopje vs. FK Akademija Pandev Arena Sport 3 Serbia (CH-431)
16:05 France Ligue 1 : Nice vs Strasbourg BT Sport 3 UK (CH-33) | beIN SPORTS USA (CH-425) | beIN SPORTS en Español (CH-372) | beIN Sports MENA 2 (CH-92) | Canal+ Sport France (CH-122) | Eleven Sports 3 Poland (CH-428) | Ziggo Sport Select NL (CH-393) | Sport 5 Live Israel (CH-146)
16:30 Uruguay Primera Division : Torque vs Defensor Sporting VTV+ (CH-391)
16:30 South Africa DStv Premiership : TS Galaxy vs SuperSport United SuperSport PSL (CH-413)
16:30 Romania Liga I : CFR Cluj vs Botoşani Digi Sport 1 Romania (CH-400) | Prima Sport 1 (CH-583) | Orange Sport 1 Romania (CH-439)
16:30 Poland Ekstraklasa : Raków Częstochowa vs Jagiellonia Białystok Canal+ Sport Poland (CH-48)
16:30 England Premier League : Chelsea vs Tottenham Hotspur USA Network (CH-343) | beIN Sports MENA English 1 (CH-61) | Astro SuperSport 3 (CH-125) | Sky Sports Premier League (CH-130) | Sky Sports Main Event (CH-38) | DAZN 1 Spain (CH-445) | SuperSport Premier League (CH-414) | beIN Sports MENA Premium 1 (CH-98) | Arena Sport 1 Premium (CH-134) | beIN Sports 3 Turkey (CH-64) | Canal+ France (CH-121) | Prima Sport 2 (CH-584) | Sky Sport 8 New Zealand (CH-595) | ESPN SUR (CH-149) | Digi Sport 2 Romania (CH-401) | Telemundo (CH-131) | ESPN BR (CH-81) | Sport 1 Israel (CH-140)
16:30 Bundesliga : Bayern München vs Wolfsburg Astro Supersport 5 (CH-43) | DAZN1 DE (CH-426) | Match! Football 3 Russia (CH-138) | #Vamos Spain (CH-521) | beIN Sports 1 France (CH-116) | beIN Sports 4 Turkey (CH-67) | Sport Klub 2 Serbia (CH-102) | Digi Sport 3 Romania (CH-402) | Sport 3 Israel (CH-142)
16:30 Spain La Liga : Cádiz vs Real Sociedad Premier Sports 1 UK (CH-451) | Movistar Laliga (CH-84) | SuperSport Laliga (CH-415) | beIN Sports MENA 1 (CH-91) | Canal+ Sport 2 Poland (CH-73) | Orange Sport 4 Romania (CH-442) | ESPN2 SUR (CH-150) | ESPN4 BR (CH-85)
17:00 Denmark Super Liga : Brøndby vs OB TV3+ HD Denmark (CH-5)
17:00 Hungary NB1 : Várda SE vs Puskás M4 Sports+ Hungary (CH-6)
17:15 Super Lig : Ümranıyespor vs Antalyaspor beIN Sports 2 Turkey (CH-63)
17:15 Super Lig : Gaziantepspor vs Ankaragücü beIN Sports 1 Turkey (CH-62)
17:30 Chile Primera B : Rangers vs Recoleta TNT Sports HD Chile (CH-7)
17:30 Azerbaijan Premier Liqa : Neftçi vs Kapaz CBC Sport Azerbaijan (CH-1)
17:30 Italy Serie A : Fiorentina vs Cremonese BT Sport 2 UK (CH-32) | SuperSport Variety 3 (CH-418) | Arena Sport 2 Premium (CH-135) | Eleven Sports 1 Poland (CH-71) | Match! Football 2 Russia (CH-137) | Orange Sport 3 Romania (CH-441) | Digi Sport 4 Romania (CH-403) | Sport 4 Israel (CH-143)
17:30 Italy Serie A : Lazio vs Bologna BT Sport 1 UK (CH-31) | SuperSport Football (CH-56) | beIN Sports 2 France (CH-117) | DAZN2 DE (CH-427) | Arena Sport 3 Premium (CH-139) | Match TV Russia (CH-127) | Match! Football 1 Russia (CH-136) | Eleven Sports 2 Poland (CH-72) | Orange Sport 2 Romania (CH-440) | Ziggo Sport Voetbal NL (CH-398)
17:30 Belgium First Division A : OH Leuven vs Club Brugge Eleven Pro League 1 Belgium (CH-3) | Ziggo Sport Docu NL (CH-383) | Sport 2 Israel (CH-141)
17:55 Croatia 1. HNL : NK Osijek vs. NK Varazdin Max Sport 1 Croatia HD (CH-76)
18:00 Bulgaria Parva Liga : CSKA Sofia vs Septemvri Sofia Diema Sport Bulgaria (CH-4) | Sport Klub 4 Serbia (CH-104)
18:00 Russia Premier League : Spartak Moskva vs Zhemchuzhina Sochi Match Premier Russia (CH-8)
18:00 Serbia Super Liga : Spartak Subotica vs Javor Ivanjica Arena Sport 3 Serbia (CH-431)
18:00 Portugal Primeira Liga : Vizela vs Porto FreeSports TV UK (CH-597) | Sport TV1 Portugal (CH-49) | RMC Sport 1 France (CH-119) | Eleven Sports 4 Poland (CH-9) | ESPN2 BR (CH-82) | Sport 3 Israel (CH-142)
18:00 Costa Rica Primera Division : Grecia vs Cartaginés FOX Deportes (CH-13)
18:00 FIFA U-20 Women’s World Cup : Japan U20 vs Ghana U20 Fox Sports 2 USA (CH-14) | Astro Supersport 2 (CH-124) | SuperSport Variety 4 (CH-419) | beIN Sports MENA 3 (CH-93) | Sky Sport 2 New Zealand (CH-589) | SuperSport MaXimo 1 (CH-572)
18:00 Czech First League : Sparta Praha vs Sigma Olomouc Polsat Sport Extra Poland (CH-50) | Sport Klub HD Serbia (CH-453)
18:00 Turkey 1. Lig : Sakaryaspor vs Göztepe beIN SPORTS MAX 1 Turkey (CH-15)
18:30 Serbia Super Liga : Mladost Novi Sad vs Partizan Arena Sport 1 Premium (CH-134)
18:30 Spain La Liga : Valencia vs Girona Premier Sports 1 UK (CH-451) | ESPN Deportes (CH-375) | beIN Sports MENA 1 (CH-91) | SuperSport Laliga (CH-415) | DAZN LaLiga (CH-538) | beIN Sports 1 France (CH-116) | Prima Sport 2 (CH-584) | Orange Sport 4 Romania (CH-442) | Canal+ Sport 5 Poland (CH-75) | Digi Sport 3 Romania (CH-402) | Ziggo Sport Select NL (CH-393)
18:30 Spain LaLiga 2 : UD Ibiza vs. Granada CF Eleven Sports 4 Portugal (CH-55)
19:00 Hungary NB1 : Ferencváros vs Fehérvár M4 Sports Hungary (CH-10)
19:00 Hungary NB1 : Honvéd vs Paksi SE M4 Sports+ Hungary (CH-6)
19:00 Poland Ekstraklasa : Lech Poznań vs Śląsk Wrocław Canal+ Sport Poland (CH-48)
19:00 Egypt Cup : AL Ahly SC (Egy) vs. Misr Lel Makasa Ontime Sports Egypt (CH-59)
19:00 Norway Eliteserien : Hamarkameratene vs. Valerenga IF Oslo MAX Norway HD (CH-30)
19:15 Slovenian 1st league : Domžale vs Maribor Sport Klub 2 Serbia (CH-102)
19:30 Romania Liga I : FCSB vs Chindia Târgovişte Digi Sport 1 Romania (CH-400) | Prima Sport 1 (CH-583) | Orange Sport 1 Romania (CH-439)
19:30 Argentina Primera División : Vélez Sarsfield vs Gimnasia La Plata TNT Sports Argentina (CH-388)
19:30 Uruguay Primera Division : Liverpool vs Nacional VTV+ (CH-391)
19:30 Slovakia Superliga : DAC 1904 Dunajska Streda vs. MFk Dukla Banska Bystrica Dajto HD (CH-68)
19:45 France Ligue 1 : Brest vs Olympique Marseille BT Sport 2 UK (CH-32) | beIN SPORTS USA (CH-425) | beIN SPORTS en Español (CH-372) | beIN Sports MENA 2 (CH-92) | beIN Sports 4 Turkey (CH-67) | Eleven Sports 3 Poland (CH-428) | Arena Sport 3 Premium (CH-139) | ESPN4 BR (CH-85) | Sport 5 Live Israel (CH-146)
19:45 Serie B : Venice vs Genoa Sport Klub 4 Serbia (CH-104)
19:45 Italy Serie A : Salernitana vs Roma BT Sport 1 UK (CH-31) | Movistar Liga de Campeones (CH-435) | DAZN2 DE (CH-427) | SuperSport Football (CH-56) | Arena Sport 2 Premium (CH-135) | Match! Football 1 Russia (CH-136) | beIN Sports 2 France (CH-117) | Sport TV2 Portugal (CH-74) | Orange Sport 3 Romania (CH-441) | Eleven Sports 2 Poland (CH-72) | ESPN BR (CH-81) | Ziggo Sport Voetbal NL (CH-398) | ESPN SUR (CH-149) | Digi Sport 4 Romania (CH-403)
19:45 Italy Serie A : Spezia vs Empoli SuperSport Variety 3 (CH-418) | Match! Football 2 Russia (CH-137) | Eleven Sports 4 Poland (CH-9) | Sport 4 Israel (CH-143)
19:45 Super Lig : Alanyaspor vs Beşiktaş beIN Sports 1 Turkey (CH-62) | Sport Klub 3 Serbia (CH-103) | Sport 2 Israel (CH-141)
20:00 Belgium First Division A : Zulte-Waregem vs Genk Eleven Pro League 1 Belgium (CH-3)
20:00 Brazil Brasileirão : Flamengo vs Athletico-PR sportdigital (CH-571) | Arena Sport 1 Serbia (CH-429) | Sport 3 Israel (CH-142)
20:00 Brazil Brasileirão : São Paulo vs RB Bragantino Premiere 3 Brazil (CH-2)
20:00 Brazil Brasileirão : Ceará vs Fortaleza Premiere 4 Brazil (CH-11)
20:00 Chile Primera Division : La Serena vs Huachipato TNT Sports HD Chile (CH-7)
20:00 Croatia 1. HNL : HNK Rijeka vs. NK Slaven Belupo Max Sport 1 Croatia (CH-76)
20:30 Portugal Primeira Liga : Vitória Guimarães vs Estoril Sport TV1 Portugal (CH-49)
21:00 Spain La Liga : Almería vs Real Madrid Premier Sports 1 UK (CH-451) | beIN Sports MENA English 1 (CH-61) | TSN2 (CH-112) | Movistar Laliga (CH-84) | DAZN1 DE (CH-426) | SuperSport Laliga (CH-415) | Eleven Sports 1 Poland (CH-71) | beIN Sports MENA 1 (CH-91) | beIN Sports 1 France (CH-116) | beIN Sports MENA Premium 1 (CH-98) | Arena Sport 1 Premium (CH-134) | Digi Sport 2 Romania (CH-401) | Orange Sport 2 Romania (CH-440) | Ziggo Sport Select NL (CH-393) | Prima Sport 2 (CH-584)
21:00 FIFA U-20 Women’s World Cup : Korea Republic U20 vs Nigeria U20 Fox Soccer Plus (CH-25) | Astro Supersport 2 (CH-124) | SuperSport Variety 4 (CH-419) | beIN Sports MENA 3 (CH-93) | SuperSport MaXimo 1 (CH-572) | Sky Sport 2 New Zealand (CH-589)
21:00 Canadian Premier League : York United FC vs. FC Edmonton BT Sport 6 UK (CH-69)
22:00 Argentina Primera División : Argentinos Juniors vs Unión Santa Fe TNT Sports Argentina (CH-388)
22:00 Argentina Primera División : Estudiantes vs Talleres Córdoba ESPN Premium Argentina (CH-387) | ESPN SUR (CH-149)
22:00 Brazil Brasileirão : América Mineiro vs Santos Premiere Brazil (CH-88)
22:00 Colombia Primera A : Jaguares de Córdoba vs Deportivo Pereira Win Sports+ (CH-392)
22:30 Chile Primera Division : Colo-Colo vs Palestino TNT Sports HD Chile (CH-7)
23:00 Liga MX : Cruz Azul vs Toluca TUDN Mexico (CH-1)
23:00 Brazil Brasileirão : Internacional vs Fluminense SporTV Brazil (CH-78) | Polsat Sport Extra Poland (CH-50)
23:00 Honduras Liga Nacional : Motagua vs Marathón FOX Deportes (CH-13)
23:50 Friendly : USA vs Netherlands SuperSport Football (CH-56) | beIN Sports MENA 3 (CH-93) | SuperSport MaXimo 1 (CH-572)
00:00 FIFA U-20 Women’s World Cup : USA U20 vs Netherlands U20 Fox Sports 1 USA (CH-39) | Astro Supersport 2 (CH-124)
00:05 Colombia Primera A : Rionegro Águilas vs Millonarios Win Sports+ (CH-392)
00:30 Argentina Primera División : Racing Club vs Boca Juniors ESPN Premium Argentina (CH-387) | ESPN4 BR (CH-85) | Sport 4 Israel (CH-143)
01:00 NWSL : Angel City vs Chicago Red Stars CBS Sports Network (CH-308)
01:00 Chile Primera Division : Ñublense vs Unión Española TNT Sports HD Chile (CH-7)
01:05 Liga MX : Tigres UANL vs Santos Laguna TUDN USA (CH-66) | UniMás (CH-133)
02:00 MLS : Nashville SC vs Minnesota United Premier Sports 2 UK (CH-550) | Fox Sports 1 USA (CH-39) | FOX Deportes (CH-13)
02:10 Colombia Primera A : Deportivo Cali vs Deportivo Pasto Win Sports+ (CH-392)
03:00 MLS : Seattle Sounders FC vs Real Salt Lake FreeSports TV UK (CH-597) | ESPN 2 NL (CH-386)
03:00 FIFA U-20 Women’s World Cup : France U20 vs Canada U20 SuperSport Football (CH-56) | Astro Supersport 2 (CH-124) | TSN1 (CH-111) | TSN4 (CH-114) | Canal+ Sport France (CH-122) | beIN Sports MENA 3 (CH-93)

كريكيت

10:30 Maharaja T20 Trophy : Mysuru vs Namma FreeSports Tv UK (CH-597)
11:00 The Hundred Women : Northern Superchargers W vs London Spirit W Sky Sports Cricket (CH-65) | Fox Cricket (CH-369) | Willow Cricket (CH-346) | beIN SPORTS 2 English (CH-90) | Sky Sports Mix (CH-449) | SuperSport Cricket (CH-368)
14:30 The Hundred : Northern Superchargers vs London Spirit Sky Sports Cricket (CH-65) | Willow Cricket (CH-346) | BBC Two UK (CH-357) | SuperSport Cricket (CH-368)
14:30 The Hundred Women : Oval Invincibles W vs Southern Brave W Sky Sports Mix (CH-449) | Willow Xtra (CH-598) | beIN SPORTS 3 English (CH-46) | SuperSport Variety 2 (CH-417)
14:30 Maharaja T20 Trophy : Gulbarga vs Mangalore FreeSports Tv UK (CH-597)
18:00 The Hundred : Oval Invincibles vs Southern Brave Sky Sports Cricket (CH-65) | Willow Cricket (CH-346) | SuperSport Variety 2 (CH-417)
19:00 3rd T20 : West Indies vs New Zealand BT Sport 3 UK (CH-33) | SuperSport Cricket (CH-368) | Sky Sport 1 New Zealand (CH-588)

رياضة السيارات

03:30 Formula E: Seoul Qualifying Ziggo Racing NL (CH-396) | SuperSport Motorsport (CH-424)
07:30 Seoul E-Prix Auto racing Formula E Championship CBS Sports Network (CH-308) | Channel 4 UK (CH-354) | TSN5 (CH-115) | Eurosport 2 UK (CH-42) | Ziggo Racing NL (CH-396) | SuperSport Motorsport (CH-424) | Eurosport 1 Poland (CH-57)
09:40 İstanbul Red Bull Flight Day S Sport 2 Turkey (CH-13)
11:00 Motocross MX2 | GP Finland | Race 1 Eurosport 2 UK (CH-42) | Eurosport 2 Poland (CH-58)
11:20 British Superbikes | Thruxton | 2a giornata Eurosport 2 UK (CH-42) | Eurosport 2 Poland (CH-58)
12:00 British Touring Car Championship , 2022 Snetterton: Races One and Two ITV 1 UK (CH-350)
12:00 MXGP GP Finland | Race 1 Eurosport 2 UK (CH-42) | Eurosport 2 Poland (CH-58)
13:00 SPEEDWAY | FIM Speedway GP of Great Britain – Cardiff Eurosport 2 Poland (CH-58)
14:00 Motocross MX2 END Motocross CBS Sports Network (CH-308)
16:00 World Rallycross Championship – Hell, Norway BT Sport 4 UK (CH-34)
17:00 Porsche Endurance Cup : 5ª Etapa – Rio Hondo, Argentina Sportv2 Brasil (CH-79)
19:00 NHRA Drag Racing Menards Nationals FOX Sports 1 USA (CH-39)
19:30 NASCAR Cup Series, Federated Auto Parts 400, Richmond Raceway, 300 mil Premier Sports 2 UK (CH-550) | TSN5 (CH-115) | Ziggo Racing NL (CH-396) | Motowizja Poland (CH-563) | Sky Sport 5 New Zealand (CH-592)

11:30 Poland Super LIGA Polsat Sport Poland (CH-47)
16:30 ATP Montreal | FINAL beIN Sports MENA 5 (CH-95) | Polsat Sport Poland (CH-47)
18:30 WTA Toronto | FINAL Tennis Channel (CH-40) | SuperSport Tennis (CH-423) | Canal+ Premium Poland (CH-566) | SuperSport Grandstand (CH-412)
21:00 ATP1000 ’22: National Bank Open Final SuperSport Tennis (CH-423) | SuperSport Grandstand (CH-412)

Handball

18:45 SEHA League : HT Tatran Presov vs. Telekom Veszprem Sport TV 1 Slovenia (CH-106)

Snooker

11:00 European Masters Semifinals Sky Sports Action UK (CH-37)
17:30 European Masters Finale Sky Sports Action UK (CH-37)

Golf

04:00 PGA Champions ’22 Boeing Classic D1 SuperSport Action (CH-420) | SuperSport Grandstand (CH-412)
04:00 Asian Tour ’22 Singapore D3 FreeSports Tv UK (CH-597) | SuperSport Golf (CH-422)
09:00 Sunshine ’22 Ubunye Champs D3 SuperSport Golf (CH-422) | SuperSport Grandstand (CH-412)
13:00 ISPS HANDA World Invitational, Third Round Sky Sports Golf (CH-70) | GOLF Channel USA (CH-318) | Movistar Golf (CH-528) | SuperSport Golf (CH-422)
17:30 WGC-FedEx St. Jude Invitational Third Round Sky Sports Golf (CH-70) | GOLF Channel USA (CH-318) | TSN1 (CH-111) | Movistar Golf (CH-528) | SuperSport Golf (CH-422) | ESPN 2 BR (CH-82)
20:00 U.S. Women’s Amateur, Semifinals GOLF Channel USA (CH-318) | TSN1 (CH-111)
21:00 WGC-FedEx St. Jude Invitational Sky Sports Main Event (CH-38)
23:00 Boeing Classic, Second Round GOLF Channel USA (CH-318)

American Football

14:00 European League of Football : Panthers Wroclaw vs Berlin Thunder Polsat Sport Extra Poland (CH-50)

21:25 NFL : Minnesota Vikings vs Las Vegas Raiders Sky Sports Action (CH-37) | Sky Sports Main Event (CH-38)

16:00 Taekwondo : All-Russian Spartakiad МАТЧ! БОЕЦ Russia (CH-395)

Aussie rules

04:00 AFL : Richmond Tigers vs Hawthorn Hawks Fox Soccer Plus (CH-25)
06:00 AFL : Sydney Swans vs Collingwood Magpies BT Sport 1 UK (CH-31)
07:30 AFL : Essendon Bombers vs Port Adelaide Power Fox Soccer Plus (CH-25)

17:05 MLB : San Diego Padres vs Washington Nationals MLB Feed (CH-16)
18:37 MLB : Cleveland Guardians vs Toronto Blue Jays Sportsnet Ontario (CH-17)
18:40 MLB : Atlanta Braves vs Miami Marlins Bally Sports Florida (CH-18)
18:40 MLB : Baltimore Orioles vs Tampa Bay Rays Bally Sports Sun (CH-19)
18:40 MLB : Chicago Cubs vs Cincinnati Reds Bally Sports Ohio (CH-20)
18:40 MLB : Philadelphia Phillies vs New York Mets NBCS Philadelphia (CH-21)
19:10 MLB : Detroit Tigers vs Chicago White Sox Bally Sports Detroit (CH-22)
19:10 MLB : Los Angeles Dodgers vs Kansas City Royals Bally Sports Kansas City (CH-23)
19:10 MLB : Oakland Athletics vs Houston Astros NBCS California (CH-24)
19:15 MLB : Milwaukee Brewers vs St. Louis Cardinals Bally Sports Wisconsin (CH-26)
19:35 MLB : Seattle Mariners vs Texas Rangers Bally Sports Oklahoma (CH-27)
20:10 MLB : Arizona Diamondbacks vs Colorado Rockies Bally Sports Arizona (CH-28)
21:05 MLB : Pittsburgh Pirates vs San Francisco Giants NBCS Bay Area (CH-5)
21:07 MLB : Minnesota Twins vs Los Angeles Angels BT Sport 4 UK (CH-34) | ESPN 1 NL (CH-379)
00:00 MLB : New York Yankees vs Boston Red Sox BT Sport 1 UK (CH-31) | ESPN USA (CH-44) | ESPN2 USA (CH-45) | TSN1 (CH-111) | TSN5 (CH-115) | ESPN Deportes (CH-375) | ESPN BR (CH-81) | Sport 5 Live Israel (CH-146)

13:10 Basketball (M) U16 EP: Montenegro vs Greece Sport Klub 3 Serbia (CH-103)
15:20 Basketball (M) U16 EP: Slovenia vs Serbia Sport Klub 1 Serbia (CH-101)
15:25 Basketball (M) U16 EC: France vs Holland Sport Klub 3 Serbia (CH-103)
17:00 Big Blue Bahamas Tour Basketball Bahamas vs Kentucky SEC Network USA (CH-385)
17:35 Basketball (M) U16 EP: Spain vs North Macedonia Sport Klub 1 Serbia (CH-101)
17:40 Basketball (M) U16 EC: Croatia vs Denmark Sport Klub 3 Serbia (CH-103)
18:00 WNBA : Connecticut Sun W vs Minnesota Lynx W ABC USA (CH-51) | Sky Sports Arena (CH-36) | ESPN Deportes (CH-375)
19:00 WNBA : New York Liberty W vs Atlanta Dream W YES USA (CH-12)
20:00 Basketball (M) U16 EC: Israel vs Lithuania Sport Klub HD Serbia (CH-453) | Sport 5 PLUS Israel (CH-145)
20:00 WNBA : Washington Mystics W vs Indiana Fever W NBCS Washington (CH-29)
20:00 WNBA : Las Vegas Aces W vs Seattle Storm W ABC USA (CH-51)
22:00 Basket BIG 3: Playoffs 1/2 Finale (Tampa): 3 Headed Monster vs Power CBS USA (CH-52) | Sport Klub 2 Serbia (CH-102)
00:00 WNBA : Los Angeles Sparks W vs Dallas Wings W Spectrum SportsNet (CH-4)

ركوب الدراجات

09:15 UEC Road European Championship 208 km | Hilly Eurosport 1 UK (CH-41) | Eurosport 1 Poland (CH-57) | RTE 2 (CH-365)
11:30 Elite Track European Championships | Monaco | Qualifications SuperSport Variety 1 (CH-416)
13:00 Arctic Race of Norway | 4th Stage Male test Eurosport 1 UK (CH-41) | Eurosport 1 Poland (CH-57) | SuperSport Variety 1 (CH-416)
15:00 83rd Tour of Portugal by Bike RTP 1 Portugal (CH-28)
19:05 Track Cycling: European Championship – Munich 2022 4th day Eurosport 1 Poland (CH-57) | TVP Sport Poland (CH-128)

الهوكي

19:00 World Championship U20 : Finland U20 vs Slovakia U20 TSN3 (CH-113) | TSN4 (CH-114)
23:00 World Championship U20 : Czech Republic U20 vs Latvia U20 TSN3 (CH-113) | TSN4 (CH-114)
03:00 World Championship U20 : USA U20 vs Sweden U20 TSN3 (CH-113)

Rugby League

05:00 National Rugby League : Canberra Raiders vs St.George Illawarra Sky Sport 4 New Zealand (CH-591)
07:05 National Rugby League : Gold Coast Titans vs Manly Sea Eagles bein Sports 1 France (CH-116)

Rugby Union

12:00 Russia. RPL : Dynamo Moscow vs Slava Moscow Match! TV Russia (CH-127)

قرع

22:30 Padel: Prime Minister of Padel in Mendoza beIN Sports MENA 6 (CH-96) | CANAL+ Sport 2 Poland (CH-73)

الكرة الطائرة

15:00 European Championship Qualification : Norway vs. Croatia Arena Sport 2 Croatia (CH-433)
15:00 European Championships : Denmark vs Turkey TRT Spor 2 Turkey (CH-29)
16:00 European Championship Qualification : Iceland vs. Montenegro Arena Sport 5 Croatia (CH-107)
19:25 European Championship Qualification : Austria vs. Finland ORF Sport Plus (CH-108)

7-30-2022 2-56-08 AM

Back to top button